IKEA jako oficjalny partner ONZ (UNFCCC) oraz Ministerstwa Środowiska aktywnie włączyła się w Szczyt Klimatyczny COP24 w Katowicach. Przedstawiciele IKEA występowali w sumie 35 razy na różnego rodzaju panelach dyskusyjnych, konferencjach oraz spotkaniach, z których aż 20 odbyło się na terenie COP24, zaś 15 w ramach wydarzeń towarzyszących. W tym samym czasie firma przygotowała i współorganizowała wiele inicjatyw edukacyjno-społecznych, przybliżając kwestię zmian klimatu setkom mieszkańców Katowic i zachęcając ich do podejmowania działań przyjaznych środowisku. Klimatyczny Festiwal Filmowy, konkurs dla szkół podstawowych „Słoneczne szkoły dla lepszego miasta”, wystawa „Ekoeksperymentarium”, warsztaty na temat niemarnowania żywności i korzystania z energii słonecznej – to tylko wybrane przykłady zrealizowanych aktywności.
w których wziął udział Jesper Brodin, Prezes Ingka Group (wcześniej IKEA Group).

i fotowoltaiki.

W trakcie trzech dni odbyło się osiem projekcji filmów dot. ochrony środowiska i siedem paneli dyskusyjnych z ekspertami, w których wzięło udział blisko dziewięćset widzów. Wśród panelistów znaleźli się m.in. Komisarz Europejska Elżbieta Bieńkowska, Zastępca Dyrektora Generalnego UNFCCC Ovais Sarmad, Executive Director of Greenpeace International Jennifer Morgan, reżyserzy filmów i wielu innych znakomitych gości. Ze strony IKEA w debatach udział wzięli Jesper Brodin, Carolina Garcia Gomez i Katarzyna Dulko-Gaszyna.

13 grudnia w Action Hub na terenie COP24 odbyła się gala, podczas której ogłoszono pięciu finalistów. Wzięli w niej udział m.in. Prezydent Katowic Marcin Krupa, Ambasador Szwecji w Polsce Stefan Gullgren oraz Zastępca Dyrektora Generalnego UNFCCC Ovais Sarmad. Od stycznia do marca pięć wybranych szkół będzie wdrażać zgłoszone przez siebie projekty, a 22 kwietnia – w Dzień Ziemi – ogłoszona została zwycięska szkoła, która otrzyma instalację fotowoltaiczną o wartości 40 tysięcy zł.
z inicjatywy Urzędu Miasta, który cieszył się dużą popularnością - odwiedzany był przez średnio 350 osób dziennie. Firma zorganizowała w nim warsztaty na temat odnawialnych źródeł energii oraz spotkanie z influencerami, którzy przygotowywali ozdoby świąteczne ze zużytych toreb IKEA, aby następnie przekazać je na licytację
w celu wsparcia Fundacji ISKIERKA. Od 15 listopada do 22 grudnia w Katowicach działa też Ekoeksperymentarium – interaktywna wystawa prezentująca, co można robić w domu, aby dbać o środowisko. IKEA jest partnerem projektu, zorganizowała tam również warsztaty dla Klubowiczów IKEA Family, m.in. o tym, jak nie marnować jedzenia. We wszystkich zorganizowanych przez IKEA warsztatach wzięło udział
ok. 60 osób.

w czerwcu br. Wyznacza ona cele do 2030 roku, dlatego IKEA – również w Polsce – będzie kontynuowała podejmowanie działań na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu i angażowania w nie jak największej liczby osób.
O IKEA
Nazwa marki IKEA to akronim – skrót utworzony kolejno z pierwszych liter imienia i nazwiska założyciela firmy oraz nazw farmy i parafii, skąd pochodzi (Ingvar Kamprad Elmtaryd Agunnaryd).
Wizją IKEA jest tworzenie lepszego codziennego życia dla wielu ludzi. Oferujemy funkcjonalne i dobrze zaprojektowane artykuły wyposażenia domu, które łączą jakość i przystępną cenę. Działamy w zgodzie ze zrównoważonym rozwojem, realizując strategię People & Planet Positive.
Grupa Ingka w Polsce posiada obecnie jedenaście sklepów oraz dziewięć innych stacjonarnych punktów spotkań z klientem, m.in. Centrum IKEA dla Firm, Punkty Odbioru Zamówień. Poprzez Ingka Centres Polska zarządza pięcioma centrami handlowymi. Zlokalizowane w Jarostach k. Piotrkowa Trybunalskiego Centrum Dystrybucji zaopatruje 23 sklepy IKEA w Europie Środkowej i wschodniej. Do Grupy Ingka w Polsce należy również sześć farm wiatrowych, które zapewniają jej niezależność energetyczną.
W roku finansowym 2018 prawie 29 mln osób odwiedziło polskie sklepy IKEA, a strona IKEA.pl odnotowała ponad 97 mln wizyt.
*Grupa Ingka, dawniej znana jako Grupa IKEA, jest największym franczyzobiorcą IKEA. Na całym świecie zarządza 367 sklepami w 30 krajach i zatrudnia 158 500 pracowników. Nazwa Ingka powstała od nazwiska założyciela IKEA – Ingvara Kamprada.