To nie pierwsza taka akcja IKEA Kraków. Kilka miesięcy temu 40 sof trafiło do placówek Stowarzyszenia SIEMACHA, Fundacji „Głos Serca”, ośrodków terapeutyczno - rehabilitacyjnych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Fundacji im. Brata Alberta.
Przekazane przez IKEA meble to ogromna pomoc dla naszych placówek. Dzięki nim wnętrza zyskują przytulną atmosferę, która jest przecież wyjątkowo istotna. To dzięki niej możemy łatwiej budować i odbudowywać relacje z naszymi podopiecznymi. Sofy i fotele pomagają w częstszym spędzaniu czasu razem, wspólnej rozrywce i integracji – mówi Witold Kramarz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie.

Dom Pomocy Społecznej im. św. Jana Pawła II
Dodatkowych informacji udzielają:
Anna Rusinek, IKEA Kraków
tel. 12 293 11 45,
e-mail: anna.rusinek@ikea.com
Agnieszka Dźwigoń, Open Media Public Relations
tel. 698 618 575
e-mail: agad@openmedia.pl
Przemysław Pawluś, Open Media Public Relations
tel. 608 642 583,
e-mail: przemek@openmedia.pl
IKEA Kraków istnieje od 1998 roku. We wrześniu 2011 roku zakończyła się przebudowa sklepu, po której obiekt stał się jednym z najnowocześniejszych sklepów IKEA w Polsce. W międzynarodowym konkursie IKEA Store Award 2014, IKEA Kraków uznana została za jeden z 5 najlepszych sklepów IKEA na świecie. Ocenie poddawane były m.in. takie czynniki, jak: standardy pracy, niska rotacja pracowników, współpraca z lokalnymi dostawcami czy zadowolenie klientów. IKEA Kraków oferuje ponad 9 tys. produktów zlokalizowanych w 64 inspirujących wnętrzach. Ponadto posiada przestronną restaurację na 500 miejsc siedzących z bezpłatnym dostępem do Internetu, miejscem dla karmiącej mamy oraz strefą zabawy dla najmłodszych, a także bezpłatną bawialnię „Czarodziejski Las Smaland” z profesjonalną opieką dla dzieci w wieku 3-10 lat.
Nazwa marki IKEA to akronim – skrót utworzony z pierwszych liter imienia, nazwiska oraz nazw farmy i parafii, skąd pochodzi założyciel firmy (Ingvar Kamprad Elmtaryd Agunnaryd).